Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted on 12 grudnia, 2014 in Inspiracje, Sztukateria elewacyjna |

Świąteczne dekorowanie wejścia

Świąteczne dekorowanie wejścia

Witamy czytelników bloga. W dniu dzisiejszym zapraszamy do oglądania inspiracji związanych ze świątecznym dekorowaniem wejścia do domu. Jak staraliśmy się przekonywać we wcześniejszych materiałach, strefa wejściowa w istotny sposób wpływa na odbiór naszego domu. Dzisiaj będziemy starali się pokazać, jak przy pomocy dekoracji sezonowych możemy podkreślić jej atuty i podnieść atrakcyjność naszego domu. Święta Bożego Narodzenia są do tego doskonałą okazją i dają szeroką gamę możliwości w tym temacie. Zapraszamy zatem do oglądania materiałów przygotowanych pod tym kątem.

Dekoracja w ciepłej gamie kolorystycznej

Źródło: www.pinterest.com

Na początek prosta, pełna uroku dekoracja w ciepłej gamie kolorystycznej. Na tle żłobkowanych kolumn ustawiono ceramiczne donice, w których znalazła się dekoracja w postaci lampek i złotych bombek. Ten sam motyw pojawia się kompozycji zawieszonej ponad drzwiami wejściowymi. Całość ma wyrafinowany i subtelny charakter. W naturalny sposób podkreśla charakter wejścia zwieńczonego płaskorzeźbioną dekoracją. Wszystko jest dograne stylistycznie i kolorystycznie. Drobne detale stanowią subtelny akcent na tle stonowanego tła utrzymanego w ciepłej tonacji opartej na naturalnych kolorach drewna, cegły i ceramiki. Tym z Państwa, którzy dysponują ogrodem polecamy wykorzystać istniejące nasadzenia w donicach lub wykorzystać zwykłe gałęzie wetknięte w niewykorzystane po sezonie donice.

Lampki świąteczne na suchych gałęziach

Źródło: www.skinnymom.com

Drugi przykład oparty jest właśnie na wykorzystaniu suchych gałęzi, można też wykorzystać wszelkie rosnące wokół domu pnącza. Zawieszenie zwykłych lampek świątecznych może przynieść zaskakująco korzystne efekty. Do tego typu rozwiązań sprawdzą się przede wszystkim drobne lampki z dużą ilością punktów świetlnych. Zabierając się za montaż tego typu dekoracji pamiętajmy jednak o względach bezpieczeństwa. Przy zakupie nowego oświetlenia pamiętajmy, żeby upewnić się czy lampki są przystosowanie do użytkowania na zewnątrz, oraz czy mają wszystkie niezbędne atesty. Jeśli zaś korzystamy z dekoracji z poprzedniego sezonu, zwróćmy szczególną uwagę, czy nie mają uszkodzeń takich jak zagięcia, przetarcia, czy przecięcia izolacji.

Kompozycja dekoracji świątecznej nad wejściem

Źródło: www.fabyoubliss.com

Innym pomysłem na wykorzystanie naturalnych materiałów jest kolejne zdjęcie. Tu do dekoracji wykorzystano kompozycję z gałęzi zawieszoną nad wejściem oraz wyplatane z gałązek sylwetki choinek. Do tego dodano kilka bombek, girlandy oplecione wokół kolumn podpierających wejście oraz parę latarenek ze świecami. Z tych kilku elementów udało się zbudować spójną i niewymuszoną dekorację, którą polecamy jako inspirację przede wszystkim dla posiadaczy domów za miastem, ale nie tylko. Przy odpowiednim doborze elementów, można z powodzeniem takie rozwiązanie zastosować także w warunkach miejskich.

Klasyczne girlandy i wieniec na drzwi

Źródło: www.worthingcourtblog.com

I nieco inne ujęcie tematu z wykorzystaniem klasycznej girlandy i wieńca na drzwi, w który wpleciono lampki świąteczne. Zwróćmy uwagę, że wykorzystując tego typu, bogatsze dekoracje wystarczy kilka akcentów, żeby nasz dom wyróżnił się z otoczenia. Żywe kolory i bogactwo formy przykują uwagę już z daleka. W takim przypadku nie ma potrzeby powielania tego typu elementów. Pamiętajmy, żeby zachować odpowiednie proporcje, wszak często mniej, znaczy więcej.

Wykorzystenie girlandów do dekoracji świątecznej

Źródło: www.reginagust.com

I jeszcze jeden przykład z wykorzystaniem girlandy. Tu wyróżnikiem jest przede wszystkim kolor. Soczysta, głęboka czerwień przełamana drobnymi akcentami złota stanowi mocny akcent, który odcina się od tła. Tu girlandę poprowadzono wzdłuż łuku w którym zapewne kryją się drzwi oraz dowiązano do kinkietów oświetlających wejście. Tyle z pewnością wystarczy by nasz dom został zapamiętany i nie zginął w tłumie.

Przystrojone przedmioty w otoczeniu domu

Źródło: www.daisymaebelle.com

Innym pomysłem będzie przystrojenie przedmiotów w otoczeniu domu. Tu wykorzystano pokaźnych rozmiarów lampion oraz drewniane sanki, które udekorowano gałązkami kolorowymi wstążkami oraz kiściami jarzębiny. Ta kompozycja jest dowodem na to, że liczy się przede wszystkim pomysł. Wykorzystując kilka drobiazgów, które mamy pod ręką możemy stworzyć niebanalną świąteczną dekorację. Wszystkich z Państwa zachęcamy do poszukania własnych pomysłów i podzielenia się na łamach bloga rezultatami. Zachęcamy do pozostawienia swoich komentarzy i podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Pudełka oplecione gałązkami

Źródło: www.roomserviceusa.com

I ostatni z pomysłów zgromadzonych na dziś. Kilka pudełek wokół których opleciono gałązki obwiązane szeroką wstążką posłużyło do wykonania dekoracji imitujących świąteczne prezenty. Równie dobrze w tej roli sprawdzą się na przykład pudełka do butów pomalowane przez dzieci lub obklejone brokatem. Pomysły można mnożyć bez końca. Szczególnie zachęcamy, aby w tego typu działania włączyć dzieci – będzie to dobry sposób na zorganizowanie im czasu oraz pobudzenie kreatywności najmłodszych. My tymczasem żegnamy się i zapraszamy do ponownych odwiedzin.