Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted on 19 grudnia, 2014 in Aranżacja wnętrz, Inspiracje |

Świąteczne dekoracje wnętrz

Świąteczne dekoracje wnętrz

Witamy czytelników bloga. W dniu dzisiejszym zaprezentujemy materiał prezentujący wybrane pomysły na świąteczne dekoracje. Będzie to kontynuacja wątku z przed tygodnia, tym razem skupimy się jednak na dekoracjach przeznaczonych do wnętrz naszych domów i mieszkań. Będziemy się starali zaprezentować kilka pomysłów, które można niewielkim nakładem środków zrealizować samodzielnie. Potrzebne będzie jedynie trochę czasu i kreatywności. Zapraszamy do oglądania i działania.

Szyski na sznurku

Źródło: www.curiousconstellation.blogspot.com

Jako pierwszy pomysł nieskomplikowany w realizacji, do którego wystarczy trochę szyszek i kawałek sznurka. Na początek trzeba rozpiąć sznurek na obudowie kominka, czy w innym wybranym miejscu – na przykład w oknie. Następnie wystarczy zahaczyć szyszki i gotowe. Jeśli wystarczy nam czasu i chęci możemy przed powieszeniem szyszek prysnąć je sztucznym śniegiem w sprayu, czy też brokatem co podkreśli świąteczny charakter naszej ozdoby. Równie dobrze jednak możemy pozostawić je w wersji takiej, jak zaprezentowano na zdjęciu. Naturalny charakter naszych surowców będzie pasował do dowolnego wnętrza. Tym z Państwa, którzy mają taką możliwość polecamy pozbierać szyszki w ogrodzie lub podczas spaceru w lesie. Jeśli natomiast nie nadarzy się taka okazja, można w tym celu odwiedzić giełdę kwiatową lub hurtownię florystyczną.

Ozdoba z szyszek na drzwi

Źródło: www.carlaaston.com

Jeśli zostanie nam trochę szyszek, możemy je również wykorzystać do stworzenia ozdoby zaprezentowanej na zdjęciu powyżej. Tutaj zamiast sznurka wykorzystano wstążki, które bez problemu dostaniemy w pasmanterii. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że poza czasem typowo świątecznym będzie mogła nam służyć jako dekoracja na czas jesienno-zimowy, i to nie przez jeden sezon.

Ozdoby świąteczne w szkalnych naczyniach

Źródło: www.familyholiday.net

Innym pomysłem jest wykorzystanie szklanych naczyń z pokrywkami. Tak jak pokazano na zdjęciu, wystarczy je zapełnić bombkami, świątecznymi gwiazdkami czy słodyczami i gotowe. W ten sposób uzyskamy niebanalny efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Serdecznie polecamy wszystkim tym, którzy czują się przytłoczeni nadmiarem obowiązków w okresie przedświątecznym. Jeśli znajdziemy choć chwilę czasu, bez problemu uda się nam stworzyć chociaż świąteczny akcent.

Świąteczne ozdoby na okno

Źródło: www.flickr.com

Święta to czas, który w szczególny sposób przeżywają dzieci. Jeśli mamy taką możliwość, poświęćmy trochę czasu na wykonanie girlandy w pokoju dziecka. Najmłodsi z pewnością chętnie się włączą w jej dekorowanie. Realizując projekty do pokoju dziecięcego możemy pozwolić sobie na większą swobodę, włączając w naszą kompozycję elementy wykonane przez dzieci. Mogą to być wycinanki z papieru, ozdoby z masy solnej, czy na przykład ususzone wcześniej plasterki pomarańczy. Angażując dzieci w realizację naszych pomysłów uruchomimy ich wyobraźnię i zapewnimy im miłe wspomnienia, do których będą chętnie wracać po latach.

Filcowe ozdoby świąteczne

Źródło: www.flickr.com

I kolejna odsłona girlandy. Tu wykorzystano różnej maści ozdoby z filcu. Tym, którzy mogą sobie na to pozwolić polecamy samodzielne wykonanie takich cudeniek. Jeśli natomiast nie pozwoli nam na to grafik, lub nie mamy zdolności manualnych polecamy zakup gotowych dekoracji. W tej chwili wybór jest ogromny. Jeśli zdecydujemy się na ten wariant, spróbujmy poszukać ozdób robionych ręcznie. W ten sposób wesprzemy rodzimych rękodzielników, zaś nasz dom zyska ozdoby o niepowtarzalnym charakterze. Ręcznie robionych ozdób polecamy szukać na licznych jarmarkach świątecznych, lub popularnych portalach internetowych.

Opakowania z prezentów jako ozdoby świąteczne

Źródło: www.housetohome.co.uk

Ozdobą mogą też być opakowania z prezentami. Możemy dołożyć też kilka „fałszywek” pakując różnej wielkości pudełka w ozdobny papier. Pamiętajmy jednak, by starannie oddzielić prawdziwe prezenty od pustych pudełek, aby uniknąć wpadki podczas wigilijnej kolacji. Na zdjęciu powyżej, zwróćmy też uwagę na pozostałe elementy dekoracyjne – girlandę na której zawieszono kartki świąteczne i drzewko wykonane z pomalowanego na biało pnia osadzonego w doniczce. Taka kompozycja może być ciekawą, współczesną alternatywą dla klasycznej choinki, lub dodatkowym elementem dekoracyjnym dla tych, którzy gustują w klasycznym wystroju świątecznym.

Świąteczna dekoracja kominka

Źródło: www.flickr.com

I ostatni przykład na dziś – dekoracja kominka złożona z ozdób choinkowych przeplatanych literami. Litery są ciekawym elementem, który szczególnie sprawdzi się w dekoracjach w typie girlandy – tu bowiem możemy pokusić się o skomponowanie jakiegoś wyrazu, co w przypadku dekorowania choinki będzie technicznie trudniejsze. W kwestii wykonania liter, tak jak w przypadku ozdób z filcu możemy się pokusić o samodzielne wykonanie wycinając kształty z tektury i samodzielnie je malując. Jeśli zaś zdecydujemy się na zakup gotowych kształtów warto poszukać w sklepach dla plastyków lub na działach z artykułami dekoracyjnymi w niektórych marketach.

Mamy nadzieję, że udało się nam Państwa zachęcić do wykonania własnych dekoracji. My tymczasem żegnamy się, życząc spokoju i wytrwałości w czasie przedświątecznych przygotowań.