Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted on 15 maja, 2015 in Aranżacja wnętrz, Inspiracje |

Pomysły na … pokój dziecinny

Pomysły na … pokój dziecinny

Dzisiaj chcemy zaprezentować Państwu kilka ciekawych pomysłów na urządzenie pokoju dziecinnego.

Postaramy się zaprezentować najnowsze trendy w aranżowaniu wnętrz dla dzieci, a także kilka zabawnych tricków, które w prosty sposób uatrakcyjnią przestrzeń przeznaczoną do zabawy, a nam dadzą chwilę wytchnienia od latorośli.

Jasno szary pokój dla dziecka

Źródło: www.twothirtyfivedesigns.com

Powyżej prezentujemy pokój dla małego dziecka, całość utrzymana jest w jasnych szarościach i bielach, dzięki temu pokój jest przepełniony światłem i sprawia wrażenie spokojnego azylu, w którym czas biegnie trochę wolniej. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie naturalnych materiałów jak len, bawełna, drewno i wiklina – dzięki temu miejsce to jest naprawdę przyjazne dziecku pod każdym względem, rodzicom zaś pozwala na chwilę wyciszenia. Pomimo nawiązań w stylu retro nowoczesnego charakteru dodaje tu geometryczny pasiasty chodnik i bardzo prosta wisząca lampa.

Pokój dziecinny w stonowanych barwach

Źródło: www.mommo-design.blogspot.nl

Również ten pokój kilkulatka utrzymany jest w stonowanych barwach, tu również postawiono na naturalne surowce. Modnym akcentem jest grubo pleciona okrągła sznurkowa mata na podłodze.

Świetnym pomysłem jest zawieszenie w dziecięcym pokoju hamaka.

Pokój dziecięcy do aktywnego spędzania czasu

Źródło: www.mommo-design.blogspot.nl

Pomyślmy również o aktywnym spędzaniu czasu – to ważne zarówno dla dzieci, które rozpiera energia jak i dla tych spokojnych, które do ruchu fizycznego trzeba raczej zachęcać. Mieszkaniec tego pokoju nie jest na pewno uzależniony od pogody – dzięki podwieszonym do sufitu kółkom gimnastycznym może zawsze wyszaleć się w domu.

Ścianka wspinaczkowa w dzieciecym pokoju

Źródło: www.buzzfeed.com

Jeśli z jakiegoś powodu (np. mamy podwieszane sufity) nie jesteśmy w stanie zamontować w dziecinnym pokoju żadnych wiszących przyrządów gimnastycznych spróbujmy zaaranżować taki kącik do wspinaczki- wystarczy płyta ze specjalnymi uchwytami, które możemy sami przytwierdzić w odpowiednich miejscach.

Pokój dziecinny w ciemnych barwach ścian

Źródło: www.buzzfeed.com

Pokój dla dziecka nie musi być koniecznie utrzymany w jasnych pastelowych barwach – powyżej mamy przykład na to, że nawet czarne ściany, przy odpowiednio dobranych dodatkach nie muszą sprawiać przygnębiającego wrażenia. Jasna podłoga i obrazki rozświetlają nieco pokój, zaś czarna ściana jest doskonałym tłem i sprawia że intensywne kolory wydają się być jeszcze żywsze.

Ściana pomalowana farbą tablicową w pokoju dziecinnym

Źródło: www.6thstreetdesignschool.blogspot.com

Jeśli rzeczywiście zdecydujemy się na pomalowanie choćby jednej ściany w pokoju dziecinnym na czarno, to warto wówczas rozważyć zastosowanie do tego celu specjalnej farby tablicowej – dzięki temu nasza pociecha zyska fantastyczną powierzchnię do twórczego rysowania, my zaś… nieco więcej czasu dla siebie. Pamiętajmy, aby podłoga bezpośrednio pod ścianą była łatwa do czyszczenia – tu raczej nie sprawdzi się dywan łapiący kredowy kurz.

Dziecięcy stoliczek pomalowany farbą tablicową

Źródło: www.iheartorganizing.blogspot.ca

Jeśli zaś pomalowanie całej ściany na czarno to dla nas zbyt wielka rewolucja, zawsze możemy poszukać innego sposobu- tutaj farbą do tablic pokryto dziecięcy stoliczek.

Puste ramki do zamieszczania w nich prac dziecka

Źródło: www.thecaterpillaryears.com

Na powyższym zdjęciu uwagę zwraca interesujące miejsce przygotowane do prezentacji dziecięcych prac. Gotowe puste ramki zawieszone na ścianie tylko czekają by zapełnić je obrazkami. Prace dzieci można w ten sposób dowolnie często wymieniać nie angażując przy tym wielu środków i czasu rodziców.

Możemy też do tego celu wykorzystać gotowe listwy dekoracyjne ze styropianu, można je z łatwością przykleić i pomalować na dowolny kolor.

Urządzanie pokoju dla dziecka to wyzwanie ale i wielka przyjemność. Pamiętajmy też, że nasze dzieci szybko rosną i stosowanie rozwiązań „na wieki” nie ma tu zbyt wielkiego sensu, trzeba raczej postawić na elastyczność.