Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted on 23 stycznia, 2015 in Aranżacja wnętrz, Inspiracje | 1 comment

Kilka pomysłów na aranżację sypialni

Kilka pomysłów na aranżację sypialni

Witamy z kolejną dawką inspiracji wnętrzarskich. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy kilka aranżacji sypialni, w których główną rolę odegrają łóżka z tapicerowanym zagłówkiem. Wśród dzisiejszych przykładów znajdą się dwa rodzaje tego typu rozwiązań – zagłówki stanowiące element samego mebla, oraz takie, które są montowane do ściany jako niezależny element, nie związany bezpośrednio z ramą łóżka. Przedstawimy wady i zalety obu typów oraz pomysły na to, jak komponować wnętrze z wykorzystaniem tych elementów. Zapraszamy do oglądania dzisiejszej prezentacji.

Łóżko z zagówkiem montowanym do ściany

Źródło: www.pinterest.com

Jako pierwszy prezentujemy przykład z zagłówkiem montowanym do ściany. Jakie są zalety tego rozwiązania? Jest ich kilka – przede wszystkim indywidualny charakter i dopasowanie wymiaru do naszych potrzeb. Decydując się na takie rozwiązanie możemy dostosować skalę zagłówka do proporcji pomieszczenia oraz jego wyposażenia. Tutaj widzimy, że zagłówek został wykonany tak, aby na jego tle znalazł się również lustrzany stolik nocny. Taki zabieg optycznie zwiększy proporcje łóżka, oraz poprzez zastosowanie szlachetnej tkaniny nada pomieszczeniu przytulny charakter. Jego miękki charakter i ciepła kolorystyka w połączeniu z innymi tekstylnymi dodatkami w postaci poduszek i firanki dodadzą tak urządzonej sypialni charakteru miejsca sprzyjającemu relaksowi. Takie rozwiązanie pozwoli nam również na dobranie dekoracyjnego wykończenia zgodnego z naszym gustem (na przykład w postaci ozdobnej listwy). Jeśli chodzi o minusy tego typu zagłówka, to fakt, że determinuje ustawienie mebli. Przeniesienie go jest oczywiście możliwe, ale będzie się wiązało z demontażem i ponownym montażem, co jest znacznie bardziej skomplikowanie niż zwykłe przemeblowanie.

Elementy ozdobne w sypialni

Źródło: www.pinterest.com

Jako drugi prezentujemy przykład pokazujący luksusowe wydanie przedstawionego powyżej pomysłu. W tej aranżacji uwagę przykuwają przede wszystkim elementy ozdobne, które jak wskazywaliśmy poprzednio są wyrazem indywidualnego gustu i w tym konkretnym przypadku zdecydowanie stanowią wyróżnik całej kompozycji. Nieprzypadkowy jest z pewnością dobór faktur i materiałów. Skórzana tapicerka otoczona misternymi, koronkowymi wzorami stanowi szlachetną kompozycję. Zwróćmy uwagę, że niewidoczna jest praktycznie forma łóżka, która gubi się pod zarzuconą na wierzch pościelą. Taki zabieg nadaje całości bardziej miękki charakter podkreślony także poprzez rozproszone światło padające z wmontowanych w zagłówek lampek. Oświetlenie montowane w zagłówku, jest elementem który warto rozważyć – z jednej strony możemy uniknąć eksponowania kabli od lampek nocnych, z drugiej jednak jakiekolwiek zmiany ustawienia mebli dodatkowo się przez to skomplikują.

Zagłówki robione pod wymiar

Źródło: www.pinterest.com

I jako trzeci kolejny przykład zagłówka robionego pod wymiar. Tu główny nacisk położono na kolor. Wydłużając zagłówki ku górze podkreślono też proporcje pomieszczenia, zwłaszcza jego wysokość. Dodatkowo podkreślają to subtelne pionowe pasy w odcieniach szarości na ścianach. Szarość w tym przypadku równoważy mocny turkusowy kolor. Takie zestawienie jest z pewnością odważne, niestandardowy gust właściciela potwierdza również aranżacja sufitu, ale z pewnością jest wyrazem jego indywidualnego charakteru .

Tapicerowane zagłówki stanowiące element łóżka

Źródło: www.pinterest.com

Kolejny przykład otwiera galerię aranżacji z wykorzystaniem tapicerowanych zagłówków stanowiących element łóżka. Zanim przejdziemy do tej konkretnej aranżacja, tak jak poprzednio, parę słów o zaletach i wadach takiego rozwiązania. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że zakup takiego mebla nie wymaga tak dużego wysiłku jak wykonanie zabudowy pod wymiar, przeważnie koszt będzie też niższy (nie jest to jednak stuprocentowa reguła, bo rozpiętość cenowa mebli tapicerowanych jest znaczna). Zaletą będzie możliwość przemeblowania pokoju bez dodatkowych komplikacji. Trudność może stanowić dobór proporcji mebla – decydując się na taki zakup, powinniśmy upewnić się, że zarówno wysokość, jak i szerokość będzie odpowiadała proporcjom pomieszczenia. W tym konkretnym przypadku, widzimy prosty model. Ale prosty wcale nie znaczy gorszy – szlachetna tkanina w odcieniu różu stała się tutaj punktem wyjścia dla stworzenia ciekawej aranżacji z wykorzystaniem różnych tkanin i kolorów, które doskonale prezentują się na tle błękitnej ściany zwieńczonej dekoracyjną sztukaterią.

Mebel z zagłówkiem obitym tłoczoną tkaniną

Źródło: www.pinterest.com

Kolejny przykład to mebel zagłówkiem obitym tłoczoną tkaniną – jak widzimy na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, które pozwolą na uzyskanie zamierzonego efektu. Nowym elementem w tym modelu łóżka jest zagięcie zagłówka, co symbolicznie izoluje od otoczenia dając wrażenie większej prywatności.

Eleganckie łóżko z masywnym zagłówkiem

Źródło: www.atlantahomesmag.com

I ostatnie ze zdjęć przygotowanych na dziś, które pokazuje, że wybierając gotowe produkty można osiągnąć podobne efekty jak przy zastosowaniu zabudowy podwymiar. Tutaj widzimy eleganckie łóżko z masywnym zagłówkiem, który doskonale wpasowało się w przestrzeń pomiędzy oknami. Wysoki, ciemny zagłówek, nie tylko daje komfort użytkowania, ale podkreśla proporcje mebla i otaczającej go przestrzeni. Takie łóżko stanowi zdecydowanie główny akcent tak urządzonej sypialni i zachęca do relaksu po ciężkim dniu w pracy.

Tym przykładem zamykamy dzisiejszą prezentację i zachęcamy do lektury kolejnych tematów oraz udanego poszukiwania własnych inspiracji.

1 Comment

  1. Trzecia mnie kupiła 😀 Na prawdę super, jedynie podejrzewam, że to aranżacja do dużej przestrzeni, w klitce by się nie sprawdziła niestety.