Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted on 12 marca, 2015 in Porady |

Jak zwiększyć wartość i atrakcyjność domu

Jak zwiększyć wartość i atrakcyjność domu

Przygotowując się do sprzedaży domu większość z nas zwykle skupia się na odpowiedniej prezentacji wnętrz. Czyste okna, wysprzątany dom, naprawione wszelkie drobne usterki , odświeżone ściany-wszystko to sprawi, że wnętrza będą lepiej prezentować się na zdjęciach i podczas oględzin na żywo.

Jednak sprzedając dom musimy również zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się on z zewnątrz. To estetyka otoczenia i fasady domu będzie miała największy wpływ na pierwsze wrażenie potencjalnego kupca. Nawet jeśli był bardzo zainteresowany po obejrzeniu zdjęć wnętrz może zmienić zdanie zanim wejdzie do środka, jeśli otoczenie domu będzie odpychające.

Zastanówmy się więc, co można zrobić, by fasada i otoczenie domu zachęcała do oględzin.

Brukowany chodnik do domu

Źródło: www.homedit.com

 

Kostka brukowa

Źródło: www.myhomeoutdoors.com

Przyjrzyjmy się zatem nawierzchni ścieżek i podjazdów- te zbudowane z kamiennej lub betonowej kostki warto odczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej , przedtem upewnijmy się jednak, że w szczelinach nie zalęgł się mech.

Żwirowy podjazd

Źródło: www.georgianadesign.tumblr.com

Żwirowa ścieżka

Źródło: www.tradgardsflow.blogspot.com

Alejki wysypane kamykami lub żwirem być może trzeba będzie tu i ówdzie uzupełnić, usuwając przy tym chwasty.

Odświeżanie drewnianego tarasu

Źródło: www.diyonthecheap.com

Drewniane tarasy lub stopnie warto odświeżyć za pomocą przeznaczonych do tego celu olejów i ewentualnie preparatu do odszarzania drewna.

Taras

Źródło: www.flickr.com

Zadbajmy także o atrakcyjny wygląd przestrzeni służącej do relaksu – tarasu, ganku czy altany. Jeśli pora roku na to pozwala zaaranżujmy miejsce na kwiaty i zioła, które ustawione w donicach pomogą nam stworzyć przytulny klimat.

Kwiaty i trawnik w przydomowym ogrodzie

Źródło: www.colorsandjoy.com

Warto również pamiętać o przycięciu trawnika i pielęgnacji roślin ogrodowych – zdziczały ogród robi na ogół dość przygnębiające wrażenie.

 

Wszystkie powyższe zabiegi to absolutne minimum jeśli chodzi o dobrą prezentację domu, zastanówmy się jednak, czy możemy niewielkim kosztem w sposób istotny zwiększyć wartość naszej nieruchomości ?

Dom z widocznymi profilami fasadowymi

Źródło: www.profilefasadowe.pl

Ciekawym rozwiązaniem na podniesienie standardu jest wykończeni e elewacji przy pomocy gotowych profili dekoracyjnych. Na rynku jest dostępny szeroki wybór łatwych do zastosowania listew, podokienników i gzymsów ze styropianu o podwyższonej gęstości. My polecamy te wzmacnianego specjalną siatką. Są przeznaczone do przyklejania na różnych powierzchniach, co ma niebagatelne znaczenie jeśli chcemy ozdobić otynkowaną już fasadę. Nadają się do zastosowania na tradycyjne ściany trójwarstwowe o grubych tynkach jak i na stosowane ostatnio w budownictwie ściany dwuwarstwowe i tynki cienkowarstwowe .

Dworek z profilowanymi detalami elewacyjnymi

Źródło: www.profilefasadowe.pl

Można wybierać dekoracje o bogatej ornamentyce lub bardziej subtelne, stylowe. Producenci oferują profile również w kształcie łuku a także dodatkowe elementy jak zworniki i bonie.

Dom z widocznymi detalami sztukaterii elewaycjnej

Źródło: www.profilefasadowe.pl

Zastosowanie styropianowych profili dekoracyjnych stosunkowo niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy pozwoli diametralnie odmienić fasadę domu. Nawet lekkie i niewyszukane geometryczne detale ze zwykłego nieciekawego budynku uczynią urokliwy dom z charakterem, który z pewnością zrobi o wiele większe wrażenie na kupującym.

Budynek z widocznymi opaskami okiennymi i boniami

Źródło: www.profilefasadowe.pl

Wartość nieruchomości zdecydowanie wzrośnie jeśli wśród ponurego nawet sąsiedztwa nasz stylowy dom będzie się wyróżniał nawiązaniami do dworkowej polskiej tradycji lub klasycyzujących willi.