Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted on 31 sierpnia, 2015 in Aranżacja wnętrz, Inspiracje |

Czerń wśród czterech ścian

Czerń wśród czterech ścian

Czy wśród przysłowiowych czterech ścian znajdzie się miejsce na absolutną czerń? Pomysł ekstrawagancki może kusić wielu, ale podjęcie decyzji wymaga tu nie lada odwagi… w końcu nasz kraj leży w północnym zakątku globu i mamy w związku z tym wiele do stracenia, mianowicie cenne .. Światło. Więc czy pomalowanie na czarno jednej, bądź kilku ścian w domu to rzeczywiście dobry pomysł? Mamy nadzieję, że dzięki zebranym przez nas inspiracjom przekonamy Państwa, że tak.

Teatralny klimat pomieszczenia

Źródło: www.inspiration.farrow-ball.com

Czerń zaproszona do rozgoszczenia się na ścianach nadaje pomieszczeniom kameralny, wręcz teatralny klimat. Właściciel tego saloniku zaryzykował pomalowanie na czarno wszystkich ścian. Biały sufit i bardzo jasna podłoga wyłapują dzienne światło wpadające przez duże tarasowe drzwi. Dzięki temu pokój choć ciemny, wcale nie sprawia wrażenia ponurego. Pluszowa różowa kanapa podkreśla przytulny charakter salonu.

Stylowy salon z czarną ścianą

Źródło: www.swoonworthy.co.uk

Wspaniale prezentuje się czarna ściana w tym stylowym salonie. Jest doskonałym tłem dla obrazów, sama jednocześnie przyciąga wzrok dzięki pięknym sztukateryjnym dekoracjom. Sufit i listwa przypodłogowa są białe, więc nie przytłacza nas ogrom czerni. Jasna jest również drewniana podłoga, na którą rzucono chodniki w modny geometryczny wzór. Symbiozę nowoczesności i tradycji reprezentują modne designerskie dodatki -na przykład żyrandol, w połączeniu z zabytkową kanapą z zielonego pluszu.

Dzięki swobodnemu posługiwaniu się kolorem (poduszki!) wnętrze ma bardzo optymistyczny i przytulny charakter.

Czarna ściana jako tło pod kolekcję sztki

Źródło: www.apartmenttherapy.com

O tym, że czarna ściana jest doskonałym tłem dla domowej kolekcji sztuki możemy się przekonać spoglądając także na to wnętrze. Mamy tu bardzo ciekawe rozwiązania kolorystyczne- dywan jest barwnym odwzorowaniem gamy zastosowanej w obrazach powieszonych na tej jednej ścianie. Przywodzi to na myśl efekt rzeczywistości odbitej w pomarszczonej przez wiatr kałuży – zacierają się kształty, jedynie barwy pozostają te same. Żółty akcent jakim jest żyrandol jest ostatecznym zwieńczeniem całości.

Ozdobne ramki na czarnym tle

Źródło: www.eastcoastcreativeblog.com

Na powyższym zdjęciu nieco inna, zabawna kolekcja – podobnie jak jednolicie pomalowana sztukateria tak tu wspaniale prezentują się ozdobne ramki. Czarne na czarnym tle działają jedynie formą i fakturą. Efekt bardzo inspirujący.

Czarna ściana w nowoczesnym wnętrzu

Źródło: www.bloglovin.com

Czarna ściana może być z powodzeniem kluczem kompozycyjnym nowoczesnego wnętrza. W tej sypialni na poddaszu pomalowanie jednej ściany zaakcentowało skosy. Ozdobiona złotymi trójkątami nadaje wyjątkowy charakter temu minimalistycznemu wnętrzu. Modernistyczny, geometryczny wzór pościeli uzupełnia całość.

Zabytkowa biblioteczka

Źródło: www.zsazsabellagio.tumblr.com

Nie tylko nowoczesne wnętrza są dobrym miejscem dla czerni. W tej tradycyjnej zabytkowej bibliotece efekt czarnej ściany uzyskano dzięki ozdobnie rzeźbionym drewnianym regałom i panelom. Czarna jest również kanapa i obudowa kominka. W połączeniu ze złoconymi grzbietami książek i innymi akcentami jak antyczny zegar, czy rama obrazu uzyskano wrażenie przepychu i elegancji. Jednocześnie dzięki wszechobecnej czerni nie jest takie typowe wnętrze w starym stylu. Uwagę zwraca też sposób zawieszenia kryształowego żyrandola – bardzo nisko.

Czarne panele

Źródło: www.greigedesign.com

Tu czarną ścianę stworzono wykładając ją nietypowymi panelami- wykorzystano do tego celu stare ,najrozmaitsze w formie drewniane drzwi. Świetny pomysł dla tych, którym bliska jest idea recyclingu. Przy odrobinie zachodu, który może być jednocześnie dobrą zabawą możemy stworzyć dekorację utrzymaną w najnowszych trendach.

Czarna ściana pomalowana farbą tablicową

Źródło: www.jessicalaurenblog.com

Mówiąc o trendach musimy pamiętać o jeszcze jednej, bardzo modnej ostatnio zalecie czarnych ścian. Używając specjalnej czarnej farby możemy stworzyć ścianę , która będzie jednocześnie kredową tablicą. Taki zabieg ma wymiar zarówno estetyczny jak i praktyczny. Ściana – tablica doskonale sprawdzi się tam, gdzie życie płynie wartko wymagając od domowników dobrej organizacji i umiejętności planowania.

Czarnobiałe zdjęcia na całej ścianie

Źródło: www.theidearoom.net

Na koniec jeszcze jedna inspiracja , nietypowy sposób na uzyskanie efektu czarnej ściany . Czarno białe zdjęcia. Może warto przeznaczyć całą ścianę lub jej fragment na taką rodzinną galerię?